MMoSpot.foumz.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Totul despre MMOurile populare din Romania. Momentan suntem o comunitate in crestere!
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Shaman PvP guides

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
DudeWTF
Moderator
Moderator
DudeWTF


Numar de Warnuri : Shaman PvP guides 111010 Mesaje : 19
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 29
Localizare : Stormwind City

Shaman PvP guides Empty
MesajSubiect: Shaman PvP guides   Shaman PvP guides Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 6:54 am

O sa incep un guide pentru shamani in pvp. Duele vs fiecare clasa.Toate tutorialele sunt pentru Elemental Shaman.
Incep cu ROGUE:
Exista 2 tipuri de rogue,stun-lock si ambush.
Un stun-lock rogue va incerca sa te tina in stun pe toata durata luptei...totusi nu te pot tine in stun-lock pe toata durata duelului dar in majoritatea timpului da.Lighting Shield si Searing/Magma Totem sunt singurele surse de damage cand va aflati in stun-lock.Pe durata Cheap Shot-ului nu faceti nimic,asteptati Kidney Shot si aruncati-va inamicul in spate cu Thunderstorm,nu folostit Insignia of the Alliance/Horde decat atunci cand primiti Blind.Dupa ce ati aruncat rogue-ul in spate veti iesi din Kidney Shot si trebuie neaparat sa il omorati cat mai repede.Cel mai probabil acesta va va da Blind sau va activa Cloak of Shadows.Blind->Insignia si dupa BURST HIM DOWN! Cloak of Shadows->Ghost Wolf si fugiti cat mai departe pentru a va reface,nu uitati de Magma Totem pentru a scoate rogue-ul din Stealth si a impiedica un eventual Cheap Shot/Garrote.Rogue vizibil->DAMAGE DAMAGE DAMAGE! Daca se apropie de voi puneti Earthbind Totem pentru a-l tine pe loc pentru cateva secunde,de ajuns sa il omorati.Pentru ambush rogue procedati la fel...aveti grija la damage-ul sau pentru ca e foarte mare.Scutul de la Stoneclaw Totem sa fie tot timpul(cand nu are cooldown)pe voi.In cazul unui noob rogue va incerca sa va omoare totemele,daca ataca Stoneclaw Totem va primi stun pentru 3 secunde,numai bine sa luati ceva distanta si sa ii ardeti fata!
Sper sa va fie de ajutor.Daca aveti idei mai bune postati mai jos. What a Face O sa mai postez guide-uri si pentru alte clase.Daca aveti intrebari/nelamuriri/nevoie de un sfat PM me ;) What a Face

Shaman vs Hunter
Destul de simplu...tine hunterul la distanta mica de tine cu ajutorul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].Daca hunterul reuseste sa ia distanta puneti imediat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] jos pentru scutul pe care il pune pe voi pentru a evita burst-ul hunterului,ca sa va apropiati de acesta intrati in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].Daca hunterul foloseste [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] profitati de moment pentru a va da 1-2 healuri,deoarece hunterul nu poate ataca atunci cand e in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].Nu uitati de Cure Toxins pentru a scapa de Sting-urile hunterului.


Imi cer scuze dar nu voi mai posta alte tutoriale deoarece astazi am decis sa las pvp-ul de o parte pentru o perioada lunga de timp...deoarece in cataclysm pvp-ul va fi foarte sec (peste 100k hp pana si la casteri...damage imens...etc).Pana acum am jucat numai pvp...vreau sa incep sa joc si pve pentru ca nu am facut asta deloc pana acum...o sa imi fac un tank(cel mai probabil warrior)...o sa invat sa joc cu el si cand o sa am idei de tutoriale pentru tank o sa le postez.


Ultima editare efectuata de catre DudeWTF in Vin Noi 05, 2010 7:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
ovidiuuu01
Administrator
Administrator
ovidiuuu01


Numar de Warnuri : Shaman PvP guides 111010 Mesaje : 12
Data de inscriere : 03/11/2010

Shaman PvP guides Empty
MesajSubiect: Re: Shaman PvP guides   Shaman PvP guides Icon_minitimeSam Noi 06, 2010 8:41 am

interesant am avut si eu un shaman pe frekz 3,8 elemental dar nu prea ma descurcam cu el la pvp
Sus In jos
DudeWTF
Moderator
Moderator
DudeWTF


Numar de Warnuri : Shaman PvP guides 111010 Mesaje : 19
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 29
Localizare : Stormwind City

Shaman PvP guides Empty
MesajSubiect: Re: Shaman PvP guides   Shaman PvP guides Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 5:17 am

ovidiuuu01 a scris:
interesant am avut si eu un shaman pe frekz 3,8 elemental dar nu prea ma descurcam cu el la pvp
Pai aveai gear slab...normal ca nu te descurcai...ma rog si eu mai am probleme in pvp...nu prea rezista mult shamanu'...si cand am vazut damage din cataclysm la alte clase am zis clar ma las de pvp affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shaman PvP guides Empty
MesajSubiect: Re: Shaman PvP guides   Shaman PvP guides Icon_minitime

Sus In jos
 
Shaman PvP guides
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shaman
» Guides

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MMoSpot.foumz.ro :: World of Warcraft :: PvP Guide-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente